نويسندگان

با عرضه مستند «جام جان»، انتشار سه گانه ناصر صفاریان درباره فروغ فرخزاد در شبکه نمایش خانگی تکمیل شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، «جام جان» با عنوان «فروغ فرخ‌زاد: شاعری» از چند روز گذشته وارد شبکه نمایش خانگی شده است.

در این مجموعه علاوه بر تصویرهای دیده نشده از فروغ فرخ‌زاد، صحنه‌هایی از شعرخوانی وی نیز برای اولین بار منتشر شده است.

«جام جان» ابتدا در 66 دقیقه تولید شده بود که پس از مدتی نسخه اصلی آن با مدت زمان 60 دقیقه به بازار آمده است.

ناصر صفاریان درباره سه گانه فروغ فرخ‌زاد در سایت شخصی‌اش نوشته است: «سه‌گانه فروغ فرخ‌زاد با استفاده از عکس ها و صداهای منتشر نشده از فروغ، بر ناگفته‌های زندگی او تاکید دارد و اطلاعات جدیدی درباره فعالیت سیاسی و دستگیری فروغ، آشنایی و رابطه با ابراهیم گلستان، فعالیت‌های نمایشی و ... ارائه می‌کند. همچنین برای نخستین بار در این مجموعه شاهد فیلم‌هایی هستیم که فروغ را در خانه خود، در کنار گلستان، هنگام گفت‌وگو با برناردو برتولوچی و همچنین در مقام بازیگر نشان می‌دهد.»

در این مجموعه مستند افرادی مانند عزت الله انتظامی، منوچهر آتشی، آیدین آغداشلو، احمدرضا احمدی، بهرام بیضایی، سیمین بهبهانی، جلال خسروشاهی، خسرو سینایی، کاوه گلستان، هوشنگ گلشیری، هوشنگ گلمکانی، داریوش مهرجویی، فریدون مشیری و ... درباره فروغ فرخ‌زاد سخن گفته‌اند.

مستندهای «اوج موج» درباره فروغ فرخ‌زاد و سینما و تئاتر و همچنین «سرد سبز» درباره زندگی و مرگ وی پیش از این به عنوان دو مستند از سه‌گانه‌ای درباره این شاعر منتشر شده بود.

به گزارش ایسنا، عوامل تولید این مستند عبارتند از: تحقیق، تهیه وکارگردان: ناصر صفاریان، تصویر: بایرام فضلی و بابک بذرافشان، گویندگی متن: بهناز جعفری، تدوین: سهراب خسروی، موسیقی: امید رییس دانا.

پی نوشت/

یک/تقدیم به تمام  دوست داران فروغ فرخزاد.

دو/ دوستان حتما نسخه اورجینال اثر رو خریداری کنید برای حمایت از این مستندساز عزیز.

سوم اینکه/با تشکر از پیمان عزیز .بخاطر اینکه این پست رو مدیونشم.


برچسب‌ها:
۱۳٩٠/۱٢/٢۳ | ٥:۳٠ ‎ب.ظ | علیرضا قاسمی
درباره وبلاگ

به نام خدایی که در این نزدیکیست . علیرضا هستم. و این وب اختصاص به سهراب سپهری و فروغ فرخزاد دارد. صفحه شخصی من در اینستاگرام Instagram : alirezaghasemi1371
موضوعات وب
 
امکانات وب


وبلاگ خبری هنرمندان دزفول